Wiedźmin World

Wkrótce będzie to Najlepsze Forum O tematyce Wiedźmińskiej :D Pierszy Zarejestrowany zostaje Admem (Potrzebny SZYBKO!!!)(xD)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-11-23 06:30:19

Tenkat

Główna Straż Wyzimska

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 36
Punktów :   

Główne FAQ

FAQ jest uaktualniane przy każdej możliwej okazji.

P - pytanie
O - odpowiedź

=============================
P-Jak mam w to grać? Skąd ściągnąć?
O-Nic nie musisz ściągać, grasz pisząc posty. WW(Wiedźmin World) jest grą PBF - Play By Forum.(Gra przez forum)

P-Co to sygnatura?
O-Sygnatura to miejsce w twoim profilu, przeznaczone na statystyki, techniki, umiejętności , eliksiry i Trofea
Możesz tam także wpisać coś od siebie lub ją przyozdobić. (Kolorami, obrazkami itd.)

P-Jak się robi sygnaturę?
O-Sygnaturę zrobi Ci Najemnik lub Członek Głównej Straży Wyzimskiej . Musisz napisać wiadomość w tym miejscu, zawierającą 3 wybrane przez Ciebie eliksiry, oraz jak chcesz rozdać punkty statystyk. Masz ich 90 do rozdania pomiędzy: Zręczność, Reakcja,Witalność , Atak , Obrona . Twierdza jest dobierana Losowo (Są 3 Twierdze : Kaer Morhen , Twierdza Kotów i Twierdza Gryfów)



P-Punkty Statystyk?
O-Można rozdawać punkty statystyk, pomiędzy pięć różnych atrybutów.
Zręczność: Wpływa na posługiwanie się mieczami .
Reakcja: Wpływa na reakcję na ataki, zarówno wprost jak i z zaskoczenia.
Witalność: Wpływa na to ile mamy HP
Limit punktów to 50!!! Przykładowo - Witalność: 50/50, w razie użycia umiejętności zwiększającej statystyki, lub pigułek/leków, technik i broni statystyki wychodzą poza limit. Np. 60/50 i są oznaczone kolorem Żółtym (Yellow :D).

P-Co mam zrobić, jak mam już sygnaturę?
O-Grać, zdobywać rangi, a przede wszystkim cieszyć się grą i atmosferą forum, rozmawiać z innymi użytkownikami i wykonywać misje

P-Jestem biedny! Skąd wziąć złoto?
O-Złoto dostaje się za wykonywanie misji, dodatkowo co poniedziałek otrzymujesz określoną wypłatę.(Piszę że w poniedziałek żeby więcej ludzi lubiło poniedziałki )

P-Jak wykonywać misje?
O-Misje są dostępne od rangi Wiedźmin , Zakonnik lub Scoia'Teal. Wraz ze wzrostem twojej rangi będziesz mógł wykonywać misje lepiej płatne, ale też trudniejsze. Pamiętaj, że wypełnianie misji dla nie twojej rangi może poskutkować karą. Poszczególną misje da się wypełnić tylko JEDEN raz.

P-Jak kupować w sklepiku?
O-Piszesz post w wątku „Sklep”. Oczywiście aby coś kupić musisz mieć na to złoto. Aby post był poprawny wypisz przedmioty które chcesz kupić, cenę każdego z nich i ogólną sumę do zapłacenia. Samoobsługa zabroniona ze względu na oszustwa. Sklep jest sprawdzany przez Główną Straż Wyzimską, to oni wpisują wam przedmioty i odbierają pieniądze.

P-Czy mogę zakładać wątki na Wyzwaniach i w Spacerze Po Lesie?
O-Nie! Wątki tego typu mogą zakładać jedynie Admini, oraz Modowie.

P-Jak walczyć?
O-Walka odbywa się przez pisanie postów.
Najpierw należy kogoś wyzwać na pojedynek(najlepiej na chatboxie), jeżeli się zgodzi - przystępujecie do walki treningowej,
Aby wygrać wystarczy odrobina wyobraźni.

P-Co to SPAM?
O-Spam to bezsensowna wiadomość, lub rozmowa nie na temat. SPAM jest karany zwykle w postaci grzywny, bywa że odejmowane są także posty, nie tylko złoto.

P-Jak się zdobywa Specjalnośći i Talenty ???!
O-Talenty zdobywa się wraz ze wzrostem rangi lub można je wykupić za dużo Monet Nilfgardzkich a specjalność ma się 1 aż do wiedźmina a od Wiedźmina (Scoia'teal , Zakonnika) ma się 2 kiedy zostaje się Stałym Bywalcem Twierdzy ma się już 3(Można też Wykupić za Monety Nilfgardzkie)

P-Co to są Monety Nilfgardzkie?
O-To monety które możesz zebrać walcząc, są porównywalne do "punktów doświadczenia" zdobywanych w grach rpg. Monety Nilfgardzkie można potem wymienić na Talenty lub Specjalności .
Zdobywa się je głównie poprzez walkę i wykonywanie misji.

P-Czy mogę Wymienić Talent na jakieś inne?
O-Niestety nie, byłoby to nieuczciwe w stosunku do innych graczy.
Każdy gracz ma jednak jednorazowe prawo do zmiany jednego ze swoich talentów

P-Jak awansować na wyższą rangę?
O-Zobacz Rangi
Wystarczy spędzić nad grą trochę czasu i efekt murowany.


P-Mogę prowadzić dwie walki naraz?
O-Nie, możesz uczestniczyć w jednej walce jednocześnie.
Gdyby było inaczej cała gra straciłaby sens, miej więc to na uwadze i nie wyzywaj do walki 10 różnych przeciwników.

P-Jak dostać się do Scoia'Teal lub Zakonu ?
O-Tylko wybrani Wiedźmini,mogą się do tych organizacji dostać. Na tym poziomie będziesz już wiedział co musisz zrobić.

P-Czy sam mogę sobie zrobić sygnaturę?
O-Nie możesz, musisz napisać tutaj.
Możesz jednak ozdobić ją na różne sposoby.

P-Chciałbym mieć zwierzątko....
O-Jakby Alvin lol2 odpowiem krótko : To nie zwierzyniec


P-Czy mogę zadawać pytania do Głównej Straży Wyzimskiej na chatboxie, PW, GG, Skypie ,albo na Emailu?
O-Nie, nie, nie, oraz NIE! Według regulaminu możesz jedynie napisać w odpowiednim wątku, lub zapytać innych. Tenkat jest zajęty pracą na forum, ma też własne życie i nie ma czasu na odpowiadanie na każde pojedyncze pytanie. Pytania możecie oczywiście zadawać innym graczom.

P-Jak mogę zdobyć więcej punktów statystyk?
O-Dodatkowe punkty zdobywasz za pomocą specjalnych umiejętności lub zdobywając wyższą rangę.

P-Jak dostać się do Przygody?
O-Przygoda jest dla wybranych Wiedźmaków .
Chodzi głównie o aktywność na forum, najaktywniejsi się dostaną.
Najczęściej wybierani są ninja rangi Wiedżmin i wyżej.

P-Jak ominąć kary?
O-Musisz przeczytać regulamin, jeżeli to zrobisz - unikniesz większości kar.
Od czasu do czasu może się zdarzyć że niechcący go złamiesz, jednak rzadko się to zdarza.


P-Czy mogę zmienić nick?
O-Oczywiście, jednak musisz przy tym podać swój stary nick. Ważne jest żeby nowo wybrany przez ciebie nick nie był związany z postacią z Anime, użyj trochę wyobraźni. O zmianę nicku można prosić w Siedzibie Tenkata. Zmiana nicku jest jednorazowa.

P-Nie zgadzam się!
O-Masz prawo zgłosić skargę, lub swoje zdanie na jakiś temat w Siedzibie Tenkata, jednak nie koniecznie to coś zmieni. I pamiętaj, żadnych pytań do Tenkata poza tym wątkiem (no chyba że ci pozwoli).



P-Czy po użyciu przedmiotu na sali treningowej, dany przedmiot znika z sygnatury?
O-Tak. Na sali, jak i na wyzwaniach oraz turniejach, gdy wykorzystuję się szlifierz, bądź coś w tym rodzaju, należy skasować sobie ten przedmiot z sygnatury.



P-Jak nauczyć się nowych Talentów gdy awansuję?
O-By nauczyć się nowego Talentu wystarczy sobie go dopisać






Oto lista skrótów używanych na forum byście się nie pogubili, młodzi Padawani ^^:
k (np. 20k złota) – Oznacza tysiąc czegoś (czyli 20 000 złota)
GSW - Główna Straż Wyzimska
SP - Specjalność
MN - Monety Nilfgardzkie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.centrumkonoha.pun.pl www.stoneguard.pun.pl www.muzyczne-metal.pun.pl www.cs-grom.pun.pl www.hatelove.pun.pl